Davetli Konuşmacılar

Aytaç AÇIKALIN, Prof. Dr. 

Hacette Üniversitesi Eğitim Fakültesi emekli öğretim üyesi.

SUNUM (Konuşma) Başlığı : Yükselen Yüksek Lisans

1955 yılında mesleğe ilkokul öğretmeni olarak başlamış, on iki yıl öğretmen okullarında öğretmen, okul yöneticisi olarak çalışmış, 1970 yılından başlayarak  önce Hatay, izleyerek Edirne milli eğitim müdürü görevinde iken, 1975 yılında Milli Eğitim Bakanlığından ayrılmış, Ankara Ün. Eğitim Fakültesinde “Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında yüksek lisansını, aynı alanda doktora programlarını tamamlamıştır. Yardımcı Doçent unvanı ile Anadolu Üniversitesi Eğitim fakültesinin kuruluşunda görev almış; 1985 yılında Hacettepe Ün. Eğitim Fakültesine atanmış, doçentlik ve profesörlük kadrolarına bu üniversitede atanmıştır.

2002 yılında yaş haddinden (67) emekli olmuştur. Özel ve kamu kuruluşlarında çalışan ve yöneticilere, eğitim kesiminde okul yöneticileri, öğretmen ve anne babalara PGS (Paylaşım Gelişim Sohbetleri) kapsamında sunumlar yapmış; Son on yıldan beri İnsan Kıymetinin Gelişimi alanında çalışmalar yapmakta, anne karnından musalla taşına kadar insanın gelişimi  konusunda çalışmalarını paylaşmaktadır. Eğitimci, Akademisyen, yazar olarak tanınan Açıkalın kendini “Güncel bir eğitim dinozoru” olarak tanımlamaktadır.

Caner SARIOĞLU

Samsun'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamladıktan sonra üniversiteyi Sinop Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümünde okudu. Üniversiteden sonra bir dönem Samsun’da ücretli öğretmenlik yapan Sarıoğlu 2015 yılında Şanlıurfa’nın Harran ilçesine atandı. Harran’da çalıştıktan sonra Çorum’un İskilip ilçesine bağlı Yerliköy İlkokuluna tayin oldu. Şu an görevine Ordu’da bir köy okulunda devam etmektedir. Zeka oyunları, Drama ve Çocuklarla Felsefe eğitmeni de olan Caner Sarıoğlu Amasya Üniversitesinde de yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Sarıoğlu Instagram hesabı Yeni Nesil Öğretmen ile meslektaşlarına, öğretmen adaylarına ve velilere iyi örnekler sunuyor. Yarının Öğretmeni ödüllerinde Türkiye birincisi olan öğretmenimiz yurt içi ve yurt dışı eğitim seminerlerine konuşmacı ve eğitmen olarak katılarak öğretmen, öğretmen adayı ve velilerle buluşmaktadır.

 

Sinem KOLÇAK ARMAN

1981 Kadıköy doğumlu olan Sinem KOLÇAK ARMAN,ilk,orta ve lise eğitimini Bandırma'da tamamladıktan sonra Uludağ Ünivesitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliğinden mezun olmuştur. İlgi duyduğu yan alanlardan olan Montessori Eğitimi üzerine çeşitli eğitimler almış,seminerlere katılmış ve atölyeler düzenlemiştir. Ardından Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Anadolu Üniversite Sosyal Medya Yöneticiliği bölümlerinden mezun olmuştur. 2003'ten itibaren MEB'de çeşitli kademelerde İngilizce Öğretmeni olarak görev almaktadır. Çalıştığı okullarda ayrıca Erasmus, Tübitak ve eTwinning Projeleri  yürütmektedir. İlkokul İngilizce kademesine yönelik Bonny English ders kitaplarının yazarıdır. 2021 yılında yüzlerce ülkedeki eğitimciler arasından Küresel Öğretmen olarak seçilmiş ve Türkiye Küresel Öğretmen elçisidir. Sosyal medyayı öğretmen, öğretmen adayları, veli ve öğrencilere iyi örnekler ve çalışmalarla aktif bir şekilde kullanarak, mama.mira hesabında sosyal medyanın gücünü eğitim adına kullanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, çeşitli dernek ve kurumlarda konuşmacı, panelist ve atölye lideri olarak eğlenerek öğrenmeye ve öğretmeye devam etmektedir.


09 Mart 2022, Çarşamba 2511 defa okundu