Sık Sorulan Sorular

1. Kongreye katılımda bildiri sunma şartı var mı? Bildiri sunmadan da katılım sağlayabilir miyim?

- Kongreye katılım için bildiri sunma şartı bulunmamaktadır. Dinleyici olarak da katılım sağlanabilecektir.

2. Kongreye bildiri sunmadan dinleyici olarak katılım göstermek istiyorum fakat internet sitesi üzerinde bu konu ile ilgili bir kayıt alanı göremiyorum.

-İnternet sitesi üzerinden şu an bildiri sunacak katılımcılar için ön başvuru alınmakta olup, dinleyici olarak katılım göstermek isteyen öğretmenlerimiz için önümüzdeki günlerde kayıt formu açılacaktır. Sosyal medya hesaplarımızı ve internet sitemiz üzerinden yapılan duyuruları takipte kalınız.

3. Kongrenin yapılacağı mekâna aile bireylerinden biri-birkaçı ile gelmek istiyorum. Mümkün müdür?

-Kongreye katılımların kesinleşmesinin ardından konaklama için rezervasyon işlemlerini her katılımcı kendisi yapacaktır. Buna bağlı olarak, konaklamanın yapılacağı mekânda uygun yer-boş oda bulunması durumunda kendiniz dışındaki bireyler için de rezervasyon yaptırabilirsiniz.

4. Kongrede sunacağım bildiri bir yüksek lisans ya da doktora tezi olmak zorunda mı?

-Bildirinizin bir yüksek lisans ya da doktora bitirme tezi olma zorunluluğu yoktur.

5. Kongrede sunacağım bildiri ile ilgili izin süreçleri nasıl gerçekleşecek ve yolluk alabilecek miyim?

-Öğretmenlerimizin yurt içindeki ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılara katılımları Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Kurumlarda Görev Yapan Personelin Bilimsel Toplantılara Katılım Yönergesi kapsamında gerçekleştirilmektedir. İlgili yönergeye ve detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://oygm.meb.gov.tr/www/mill-egitim-bakanligina-bagli-kurumlarda-gorev-yapan-personelin-bilimsel-toplantilara-katilim-yonergesi/icerik/766 

6. Kongrede sunulacak bildiriler tam metin olarak basılacak mı? Tam metin kitap ne zaman basılacak?

-Kongrede sunulan bildirileri tam metine dönüştürme zorunluluğu yoktur. Ancak tam metin bildiri olarak yayınlatmak isteyenler için tam metin son gönderim tarihi 30 Temmuz 2022 tarihidir. Tam metin bildiri kitabının 2022 yılı Eylül veya Ekim ayında çıkarılması planlanmaktadır.

7. Kongreye göndermiş olduğum özet nasıl değerlendirilecek ve değerlendirme sonucu bana bildirilecek mi?

-Kongreye özet olarak göndermiş olduğunuz bildiriler alanla ilgili en az iki hakeme gönderilmektedir ve hakem değerlendirmeleri sonucunda bildirinizle ilgili karar bilgisi sisteme kayıt olduğunuz mail adresine gönderilmektedir. Ayrıca 25 Mart 2022 tarihinde kabul edilen bildiriler ilan edilecektir. 

8. Bildiri başvurularında kişi sınırlaması var mıdır? Birden fazla bildiri ile katılmak mümkün müdür?

-Bildiri başvurularında kişi sınırlaması söz konusu değildir. Birden fazla bildiri ile katılmak mümkündür. Ancak bir yazar bir bildiri ücreti ile en fazla iki adet sunum yapabilir.

9. Kongre kayıt ücretleri hangi tarihler arasında, nereye yatırılacaktır?

- Kongre kayıt ücretleri kongre takviminde belirtildiği üzere 28 Mart 2022 - 2 Mayıs 2022 tarihleri arasında sistem üzerinden sanal pos ile ödeme olarak yatırılacaktır.

10. Kongreye dinleyici olarak nasıl katılabilirim?

Bildiri özetlerinin ilan tarihinden sonra 25 Mart 2022 tarihinde dinleyici kayıtları açılacaktır. Dinleyici katılım ücretleri sayfamızda paylaşılacak olan banka hesap numaralarımıza yatırılacaktır.

11. Bir bildiride en fazla kaç yazar olabilir?

Bildirideki yazar sayısı en fazla 6 yazar ile sınırlıdır.

12. Bildiride yer alan tüm yazarlara katılımları için sertifika verilecek mi ve kongre kitapçıklarında isimleri geçecek mi?

Bildiride yer alan yazarların isimleri bildiri özetlerinde ve yayınlanmak istenmesi durumunda tam metin bildiri veya makalelerde yer alacaktır. Ancak sadece katılım ücreti yatıran ve kayıt olan yazarlara katılım belgesi düzenlenecek ve kongre materyalleri verilecektir. Bildiriyi sunan kişi dışında yazar olarak yer alan diğer kişiler de katılım belgesi almak istemeleri durumunda kayıt olmak ve katılım ücretini yatırmak durumundadırlar. Diğer yazarlar yüz yüze katılmayacaklarsa online katılım ücreti de ödenebilir.

13. Kongre kayıt ücretini nasıl yatırabilirim?

- Bildirili katılım ödemesi için sisteme giriş yaparak öncelikle Bildirili Katılım Kayıt Ol linkine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra Form Oluştur linkini tıklayarak isminizi seçiniz.  Kongreye yüz yüze veya online olarak katılım sağlayacaksanız katılım durumu kısmı katılacak şeklinde işaretlenmelidir. Kayıt olma işlemini tamamladıktan sonra Sanal Pos İle Online Ödeme linkine tıklayarak ücret türünü yüz yüze katılım sağlayacaksanız Bildirili Katılım Ücreti (450 TRY), online katılım sağlayacaksanız Online Bildirili Katılım Ücreti (200 TRY) seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

- Dinleyici ücreti ödemesi için Dinleyici/Bildirisiz katılım kayıt ol linkine tıklayarak kayıt olmanız gerekmektedir. Benzer adımlar burada da geçerlidir.


04 Nisan 2022, Pazartesi 2338 defa okundu